Piekło jest moim domem...

   Dziś Europejski Dzień Walki z Depresją.  Nie będę pisać o depresji, czym jest, jak się ja leczy, jakie są objawy i rokowania. 
   Chcę Wam za to polecić wywiad z Tomaszem Jastrunem. Nie zawsze podzielam Jego poglądy, ale tym razem opowiedział o czymś co nas łączy, o depresji, tak, że lepiej nie można. Chciałabym by osoby, które nigdy nie chorowały i mam nadzieję nie zachorują na tą chorobę, zrozumieją jak czasami jest ciężko nie tylko dlatego, że depresja odbiera radość życia, ale może dlatego właśnie, że odbiera zrozumienie otoczenia. Łatwiej jest zrozumieć i zaakceptować kogoś kto choruje na cukrzycę, podagrę, zapalenia pęcherza, wrastający paznokieć, niż osobę, która twierdzi, że zanurzona jest po uszy w irracjonalnym lęku silniejszym od niej, albo widzi przed sobą czarną ścianę i walczy z ochotą walnięcia w nią głową. 

Piekło jest domem moim - z pisarzem Tomaszem Jastrunem rozmawia dr med. Sławomir Murawiec

Vladstudio

Komentarze

 1. Przeczytam przy okazji.
  Faktem jest, że trudno jest to zrozumieć dla osoby, która nigdy nie miała takich doświadczeń.
  Ściskam Cię weekendowo! :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Depresja towarzyszy mi od kilkunastu lat. Nie podejmę prób pociechy, bo tylko byś się zirytowała, jednak mogę Cię zapewnić, że daje się z nią żyć. Nie powiem, że komfortowo ;)
  ali_ka@onet.pl

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skorpion i żaba - jeszcze raz o psychofagach.

40 sposobów na gorsze życie